بيشتر

سامانه پرداخت الكترونيكي عوارض(ETC)

با توجه به افزايش روزافزون تعداد خودروها و سفرهاي جاده‌اي در كشور، شيوه قديمي «توقف ـ پرداخت ـ دريافت رسيد» ديگر جوابگو نيست. از طرفي، ميزان هزينه‌هاي ناشي از توقف خودروها مانند هزينه‌هاي اتلاف وقت، هزينه‌هاي مصرف سوخت، هزينه‌هاي سربار اخذ عوارض و ... در بسياري از مواقع به رقمي تبديل شده است كه اقتصادي نيست. از اين‌رو، استفاده از فن‌آوري‌هاي روز و تجربه‌هاي موفق ساير كشورها و بهره‌گيري از سامانه‌هاي الكترونيكي اخذ عوارض، در دستور كار سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي قرار گرفته است.

حسگرهاي موجود در كف جاده به كامپيوتر عوارضي، اعلام مي‌كنند كه اتومبيلي وارد شده است؛ نيازي نيست كه اتومبيل از سرعت خود بكاهد يا بايستد. «برچسب الكتورنيكي عوارض»، با فرستنده - گيرنده نصب شده بر بالاي عوارضي ارتباط راديويي برقرار مي‏كند. فرستنده-گيرنده، شناسه «برچسب الكترونيكي»، را از طريق خطوط ارتباطي به مركز كنترل ارسال مي كند. در آنجا كامپيوتر، مبلغ عوارض را براي آن خودرو محاسبه مي نمايد. اين سيستم به حساب پيش پرداخت «برچسب الكترونيكي عوارض»، دسترسي دارد و وجه عوارض به طور خودكار از حساب آن كسر مي‌شود.

جهت ورود به سامانه كليك نماييد
 


پرداخت الكترونيك خسارت هاي وارده به ابنيه و علائم راهها

شهروندان محترم جهت پرداخت خسارت هاي وارده در اثر تصادفات به ابنيه راهها و همچنين تجهيزات و علائم راهها، از طريق شبكه شتاب به حساب سازمان راهداري در خزانه كل كشور با شماره شبا 1063701013798 واريز نمايند. 
بيشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (MrtGuest)


Powered By Sigma ITID.